Connect with us

Technologie

Co oznacza że nie można połączyć się z serwerem?

Published

on

Jeśli widzisz ten komunikat na konsoli, telefonie , komputerze, telewizorze czy innym urządzeniu które łączy się z Internetem, to niestety może być wiele powodów, dla których nie możesz połączyć się z serwerem. Oto kilka potencjalnych przyczyn, które być możę pomogą Ci zlokalizować problem i przywrócić połączenie bez kontaktu z profesjonalistą:

  • Serwer może być offline lub mieć problemy techniczne, to problem nie po Twojej stronie i nic tu sam nie podziałasz, napisz do właściciela serwera.
  • Może być problem z Twoim połączeniem internetowym, trzeba by sprawdzić kable i zasilanie, jak nie to to kontakt z dostawcą internetu będzie jedynym wyjściem.
  • Serwer może być obciążony, co powoduje wolne połączenie i regularne błędy, napisz do właściciela serwera albo poczekaj aż się z tym uporają, pewnie nie tylko ty masz problem.
  • Połączenie może być blokowane przez zaporę sieciową lub inne zabezpieczenia. Wyłącz firewalla lub program antywirusowy jeśli taki posiadasz. U mnie było to właśnie kiedyś to.
  • Adres lub numer portu serwera może być nieprawidłowy. Mógł się zmienić a ty masz podany stary.

Jeśli nie możesz połączyć się z serwerem, zazwyczaj warto zacząć od sprawdzenia połączenia internetowego i spróbować ponownie. Jeśli to nie pomoże, być może trzeba będzie skontaktować się z administratorem serwera lub dostawcą usług, aby sprawdzić, czy nie występują jakieś znane problemy lub aktualizacje, które mogą powodować problem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Technologie

Z czego składa się radio?

Published

on

Masz pewnie radio w domu i w samochodzie, ale czy zastanawiałeś się z czego się ono składa, jeśli tak mamy dla ciebie kilka ciekawostek.

Radio jest można powiedzieć cudem technologii, który stał się integralną częścią życia codziennego. Składa się z wielu komponentów umieszczonych w plastikowej obudowie.

Są to: antena, płytka drukowana, rezystory, kondensatory, cewki i transformatory, tranzystory, układy scalone i głośnik.

Antena jest ważną częścią radia i służy do odbierania sygnałów. Składa się z izolowanego drutu miedzianego o małej średnicy, owiniętego wokół rdzenia ferrytowego. Antena działa jako odbiornik i może odbierać sygnały z fal radiowych i przekazywać je do radia.

Płytka drukowana służy do regulacji i sterowania prądem elektrycznym oraz sygnałami wysyłanymi do i z anteny.

Rezystory, kondensatory, cewki i transformatory są używane do kontrolowania przepływu prądu i regulowania wysyłanych sygnałów. Tranzystory i układy scalone są również wykorzystywane do sterowania i wzmacniania sygnałów, a także do przetwarzania i przechowywania danych.

Wreszcie głośnik służy do wzmacniania dźwięków odbieranych przez antenę.

Dzisiejsze radia przeszły długą drogę i potrafią znacznie więcej niż tylko odbierać i nadawać sygnały. Mogą teraz korzystać z różnych formatów audio, takich jak MP3, WAV i AAC, a także posiadają takie funkcje, jak Bluetooth, radio FM i radio satelitarne. Dzięki tym wszystkim funkcjom i komponentom radia stają się coraz bardziej złożone i zapewniają nam więcej wygody i rozrywki niż kiedykolwiek wcześniej.

Image by NoName_13 from Pixabay 

Continue Reading

Technologie

Jakie są wady fotowoltaiki?

Published

on

Wszędzie fotowoltaika, sąsiedzi instalują, telemarketerzy namawiają, przedstawiciele pukkają do drzwi, ale czy to napewno się opłaca, szególnie po zmiania sposorbu rozliczenia.

Dla tych, którzy chcą obniżyć swoje rachunki za energię i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, energia słoneczna staje się nowym „muszę mieć”. Chociaż technologia ta może zaoferować właścicielom domów wiele korzyści, jest kilka poważnych wad, które należy rozważyć przed zainwestowaniem w energię słoneczną.

Pierwszą wadą jest wysoki koszt początkowy instalacji paneli fotowoltaicznych. Panele słoneczne są drogie. Wymagają dużej inwestycji z góry, aby uzyskać długoterminowe korzyści. Dodatkowo, w zależności od wielkości systemu, instalacja może być bardzo droga. Kredyty na moment pisania tego wpisu są również bardzo niekorzystnie oprocentowane.

Drugą wadą jest to, że fotowoltaika jest nieciągłym źródłem energii. Energia słoneczna jest dostępna tylko w ciągu dnia, kiedy świeci (lub nie świeci a jest jasno) słońce. Oznacza to, że jeśli polegasz na energii słonecznej to może się okazać że trzeba będzie dopłacić.

Kolejną wadą fotowoltaicznej energii słonecznej jest ilość miejsca wymagana do instalacji. Aby zebrać wystarczającą ilość energii do zasilania domu, potrzebna jest duża liczba paneli. Może to być niewykonalne dla osób z ograniczoną przestrzenią, np w bloku.

Wreszcie, dla osób, które planują przeprowadzkę, energia słoneczna nie jest idealnym rozwiązaniem. Instalacja systemu fotowoltaicznego wymaga dużej inwestycji z góry. Jest to również trwały dodatek do nieruchomości. Dlatego w przypadku przeprowadzki może być trudno odzyskać koszty instalacji.

Mimo tych wad, dla osób chcących zmniejszyć koszty energii i wpływ na środowisko, instalacja fotowoltaiczna pozostaje korzystną opcją. Przed zainwestowaniem w fotowoltaikę należy jednak rozważyć wszystkie potencjalne wady, które tu wypisałem. No i rozliczenie się zmieniło a to może mieć fatalne skutki.

Image by PublicDomainPictures from Pixabay

Continue Reading

Technologie

Jak działa myszka komuterowa

Published

on

Podstawową funkcją myszki komputerowej jest sterowanie ruchem wskaźnika w dwóch wymiarach, zwykle poprzez użycie kliknięć na przyciskach. Te działania, odwzorowane na funkcje oprogramowania, klawisze, aplikacje lub przełączniki, wybierają pliki, programy i inne obiekty w graficznym interfejsie użytkownika (GUI).

Mysz komputerowa to urządzenie wejściowe, które przekształca ruchy dłoni w równoważne sygnały elektroniczne wykorzystywane do sterowania wskaźnikiem na ekranie. Najczęściej jest podłączana do komputera osobistego za pomocą magistrali szeregowej lub USB, ale może być również podłączona do komputera bezprzewodowo za pomocą promieniowania podczerwonego lub fal radiowych.

Tradycyjnie myszy optyczne wykorzystywały diodę emitującą światło do wykrywania ruchu. Najlepiej sprawdzały się na twardych lub błyszczących podkładkach, ale późniejsze myszy optyczne niezależne od powierzchni wykorzystywały czujnik optoelektroniczny (w zasadzie maleńką kamerę wideo o niskiej rozdzielczości) do wykonywania kolejnych obrazów powierzchni, na której działa mysz.

Dane te są następnie przekształcane w informacje umożliwiające śledzenie współrzędnych X i Y myszy na powierzchni tysiące razy na sekundę. Są one interpretowane przez wewnętrzny czujnik obrazu CMOS o niskiej rozdzielczości, który jest połączony z dwoma obiektywami i źródłem oświetlenia.

Niemal powszechnie myszy komputerowe są uruchamiane za pomocą mikroprzełącznika, sztywnego, ale elastycznego paska metalu, który wygina się, aby uruchomić przełącznik. Po naciśnięciu przycisku mikroprzełącznik tymczasowo blokuje wiązkę światła, umożliwiając myszy zarejestrowanie, które kółko jest poruszane i w którym kierunku. W większości przypadków mysz reaguje na brak światła, podążając w tym kierunku.

Image by Anemone123 from Pixabay

Continue Reading

Popularne