Connect with us

Inne

Aresztowani za usiłowanie zabójstwa w Rybniku

Published

on

W ostatnim incydencie w Rybniku uczestniczyło czterech mężczyzn, którzy są podejrzani o brutalne pobicie i obrabowanie 37-letniego mężczyzny. Ofiara doznała licznych obrażeń i obecnie przebywa w ciężkim stanie w szpitalu w Sosnowcu. Komisariat policji w Rybniku otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu, a umundurowani funkcjonariusze znaleźli na miejscu zdarzenia ofiarę i zgłaszającego.

Policjanci szybko ustalili i zatrzymali jako podejrzanych dwóch 19-letnich mieszkańców Rybnika i 19-letniego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju. Czwarty podejrzany, 20-letni mieszkaniec Rybnika, ukrywał się przed władzami, ale później został ujęty w rejonie jednego ze sklepów przy ulicy Zebrzydowickiej. Po zebraniu dowodów prokurator postawił zatrzymanym zarzut usiłowania zabójstwa, a Sąd Rejonowy w Rybniku zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za zarzut usiłowania zabójstwa i napadu na ofiarę podejrzanym grozi dożywotnie więzienie. Władze kontynuują dochodzenie w sprawie tego zdarzenia, aby ustalić motywy działania podejrzanych i szczegółowy przebieg wydarzeń, które doprowadziły do tego zdarzenia.

Ten incydent przypomina o konieczności zachowania czujności i ostrożności w miejscach publicznych oraz o tym, jak ważna jest współpraca, by zapobiegać takim bezsensownym aktom przemocy w naszych społecznościach. Wyrażamy uznanie dla policji za szybkie działanie w celu zidentyfikowania i zatrzymania podejrzanych i mamy nadzieję, że ofiara i jej bliscy doczekają się sprawiedliwości.

Źródło : Policja

Image by Anja from Pixabay

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Popularne