Connect with us

Ciekawostki

Przemycali narkotyki w lodówkach, zostali zatrzymani

Published

on

22 grudnia 2022 roku Prokuratura Okręgowa w Suwałkach ogłosiła, że postawiła w stan oskarżenia 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej za udział w przemycie narkotyków z Hiszpanii. Grupa jest oskarżona o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz, w przypadku dwóch oskarżonych, o kierowanie grupą. Zarzuca się im również przemyt znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 15 lat więzienia.

Jak wynika ze śledztwa prowadzonego przez Zarząd CBŚP w Białymstoku, grupa przemycała do Polski marihuanę i haszysz poprzez przesyłki sprzętu AGD oraz paczki kurierskie. Sprzęt AGD, który zawierał paczki z narkotykami ukryte w lodówkach lub zamrażarkach, był przepakowywany w Polsce, a następnie transportowany do portów przed wysyłką do Szwecji. Paczki kurierskie, wysyłane z Hiszpanii do Suwałk i Nowej Wsi Ełckiej, były odbierane przez grupę, a następnie ukrywane w lodówkach w garażu w Ełku przed wysłaniem do Szwecji za pośrednictwem firm spedycyjnych. Łącznie grupa prawdopodobnie przemyciła ponad 400 kilogramów marihuany i haszyszu.

W wyniku śledztwa, które rozpoczęło się w lipcu 2020 roku, doszło do kilku aresztowań zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii. W lipcu 2020 roku w województwie warmińsko-mazurskim w dwóch paczkach kurierskich znaleziono prawie 32 kilogramy marihuany, co doprowadziło do zatrzymania dwóch osób. W styczniu 2021 roku podczas przeszukania ciężarówki na promie płynącym z Gdyni do Szwecji ujawniono sześć lodówek wypełnionych narkotykami, w tym ponad 82 kilogramy marihuany i prawie 31 kilogramów haszyszu. Podczas tej operacji zatrzymano jedną osobę. Miesiąc później w województwie warmińsko-mazurskim przeszukano ciężarówkę i garaż, w wyniku czego znaleziono 30 kilogramów marihuany w lodówkach na ciężarówce oraz dodatkowe 44 kilogramy marihuany w garażu. Podczas tej operacji zatrzymano jeszcze dwie osoby.

W lutym 2022 roku w okolicach Malagi w Hiszpanii funkcjonariusze Guardia Civil, z pomocą funkcjonariuszy CBŚP, zatrzymali dwóch obywateli Hiszpanii i odkryli gotowe narkotyki oraz sprzęt wykorzystywany do ich produkcji, a także dokumentację dotyczącą wysyłki sprzętu AGD do Polski. Ostatnie zatrzymanie w śledztwie miało miejsce w kwietniu 2022 roku na terenie Warmii i Mazur, kiedy to zatrzymano kolejne dwie osoby i przejęto ciężarówkę z dwiema lodówkami wypełnionymi marihuaną. W sumie w wyniku śledztwa przejęto 187 kilogramów narkotyków o wartości około 3 milionów złotych (około 800 tysięcy dolarów).

Oprócz aresztowań prokurator ustanowił również zabezpieczenia na mieniu oskarżonych, w tym na nieruchomościach, samochodach, funduszach i biżuterii, o łącznej wartości około 4 milionów złotych (około 1,1 miliona dolarów) na poczet przyszłych kar majątkowych. Lodówki użyte w operacji przemytu narkotyków zostały przekazane szpitalowi. Prokurator wszczął również postępowanie mające na celu konfiskatę zysków oskarżonych z nielegalnej działalności, w tym funduszy i biżuterii.

Źródło : Prokuratura krajowa, policja.pl

Image by Arek Socha from Pixabay

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Ciekawostki

Czy mleko musi być w lodówce?

Published

on

Otworzyłeś nowe mleko i nie wiesz czy włożyć je do lodówki? Twoje mleko zazwyczaj bardzo szybko traci smak, nie wiesz co z tym fantem zrobić. Mamy dla Ciebie odpowiedź. Mleko powinno być zawsze, ale to zawsze przechowywane w lodówce, w chłodnej temperaturze. Aby mleko jak najdłużej zachowało świeżość, utrzymuj temperaturę poniżej 4°C, będzie prawie idealne.

Jeśli chcesz zawsze pić świeże mleko zastosuj się do kilku wskazówek które mam dla ciebie.

Sprawdzaj daty ważności. Mleko powinno być zawsze zużyte, zanim upłynie jego data ważności. Przed zakupem mleka sprawdź datę ważności na kartonie.

Mleko powinno być zawsze przechowywane ze szczelnie zamkniętą pokrywką. Zapobiega to przedostawaniu się do mleka zanieczyszczeń, robaczków czy innych bakterii.

Mleko powinno być przechowywane w ciemnym miejscu lodówki, aby uniknąć kontaktu ze światłem, ponieważ światło może powodować rozkład niektórych ważnych składników odżywczych w mleku.

Podsumowując, zawsze wkładamy mleko do lodówki po otwarciu aby było jak to mówią smaczne i zdrowe.

Image by Myriams-Fotos from Pixabay

Continue Reading

Ciekawostki

Joe Biden z wizytą w Polsce, gdzie będzie mieszkał ?

Published

on

W poniedziałek 20 lutego prezydent USA Joe Biden niespodziewanie pojawił się w Kijowie, gdzie rozmawiał z Wołodymyrem Zelenskim. Wkrótce potem udał się do Polski, gdzie we wtorek 21 lutego ma się spotkać z Andrzejem Dudą.

Prezydent został przewieziony do centrum Warszawy opancerzoną i kuloodporną limuzyną znaną jako „Bestia” i zatrzymał się w hotelu Marriott, gdzie przygotowano dla niego specjalny apartament. Apartament Wiceprezydencki, luksusowy dwupoziomowy apartament o powierzchni około 120 m2, został udostępniony Bidenowi, ponieważ apartament prezydencki był w remoncie.

W apartamencie prezydent USA miał dostęp do łóżka typu king-size, przestronnego salonu, w pełni wyposażonej kuchni, biblioteki i dwóch łazienek, w tym jednej wyposażonej w panoramiczne okno z widokiem na Warszawę.

Cel wizyty Bidena w Polsce nie został ujawniony, ale oczekuje się, że prezydent omówi szereg kwestii z polskimi urzędnikami. Jego wizyta przypada na czas zwiększonego napięcia między Stanami Zjednoczonymi a Rosją, a jego obecność w Kijowie podkreśla stałe wsparcie Ameryki dla Ukrainy.

Wizyta prezydenta USA w Polsce ma duże znaczenie, a opinia publiczna z niecierpliwością oczekuje dalszych szczegółów dotyczących jego spotkań z polskimi urzędnikami i wyników tych rozmów.

Więcej informacji można uzyskać w biurze prasowym Białego Domu.

Image by LiamEnea from Pixabay

Continue Reading

Ciekawostki

Jeden ze sposobów zdobywania pożywienia przez naczelne

Published

on

Jednym ze sposobów zdobywania pożywienia przez naczelne było polowanie, zwłaszcza przez dorosłych samców. Zabijają one i dzielą się z resztą oddziału zdobytym pożywieniem, które może być różnorodne.

Wiadomo też, że naczelne jedzą owoce i warzywa, ale charakter ich diety różni się w zależności od gatunku. Na przykład, wszystkie marmozety żłobią gałęzie, aby jeść gumy roślinne i owoce. Szympansy jedzą zarówno owoce, jak i roślinność. Bonobo jedzą zarówno warzywa, jak i mięso, a makaki są wszystkożerne.

Dieta naczelnych
Naturalna dieta większości naczelnych składa się z różnych owoców, liści, korzeni i kwiatów. Jest to złożona i zróżnicowana dieta.

Zachowanie podczas żerowania
Zwierzęta naczelne żerują o różnych porach i w różnych warunkach, również w nocy, kiedy są mniej widoczne dla drapieżników. Zazwyczaj poruszają się powoli i cicho, a pożywienia szukają na swoim terytorium

Wytwarzanie i używanie narzędzi
Wytwarzanie i używanie narzędzi nie jest rzadkie wśród naczelnych, niektóre małpy i małpki mają proste narzędzia do zdobywania pożywienia i wody. Na przykład, zaobserwowano szympansy, które odrywały liście od gałązek, aby zrobić sondy do poszukiwania termitów i mrówek lub używały patyków do otwierania uli. Widziano je również, jak używają pomarszczonych liści do pozyskiwania wody z dziupli w drzewach.

Image by seth0s from Pixabay

Continue Reading

Popularne