Connect with us

Rozrywka

Gdy logiczne na Amigę warte polecenia

Published

on

Jeśli jesteś fanem Amigi, z pewnością zechcesz sprawdzić kilka nowych fajnych gierek. W tym Lemmings 2, Drag & Drop, Legend i The Great Giana Sisters. Niezależnie od tego, czy jesteś starym zgredem 😉 czy z pokolenia Z, te gry logiczne zapewnią ci wiele godzin zabawy.

Lemmings 2
Lemmings 2 na Amigę to jedna z najpopularniejszych gier logicznych. Ta gra z 1993 roku została opracowana przez DMA Design i wydana przez Psygnosis. Ma prosty pomysł, ale gra jest wymagająca i daje dużo radości.

Drag & Drop
Drag & Drop to gra na Amigę oparta na popularnym gatunku puzzli z klockami. Została stworzona przez Electric Black Sheep, ten sam zespół, który stworzył popularne gry Project Quest i Horizon. Została zaprojektowana w ciągu kilku dni i zakodowana w języku programowania AMOS. Kod źródłowy został dostarczony w formacie ADF. Zawiera siedem trybów gry.

Legenda
Legend to gra na Amigę stworzona przez Mindscape i wydana przez The Software Toolworks w 1992 roku. Gra jest grą fabularną, w której gracze kontrolują jednego z czterech poszukiwaczy przygód w celu uratowania magicznej krainy Trazere przed złem. Gra zawiera wiele zagadek i lochów do rozwiązania.

Siostry Giana
The Great Giana Sisters to gra platformowa z 1987 roku, stworzona przez Time Warp Productions i wydana przez Rainbow Arts. Jest znana z kontrowersyjnej historii produkcji. Gra przypomina Super Mario Bros. i oferuje kooperacyjną rozgrywkę dla dwóch graczy. Rozgrywka polega na przemieszczaniu się i skakaniu po krainie snów, unikaniu śmiertelnych wrogów i zbieraniu monet, aby ulepszyć broń postaci i przejść do następnego poziomu.

Virocop
Pod wieloma względami Virocop jest podobny do The Chaos Engine, ale są pewne różnice. Po pierwsze, w tej grze nie ma opcji gry dla dwóch graczy. Zamiast tego wykorzystuje tryb drużynowy, w którym jeden gracz kontroluje broń, a drugi DAVE. Ten tryb jest zabawny, ale nie jest tak wymagający jak tryb dla dwóch graczy.

Dynablaster
Dynablaster to bardzo wciągająca gra logiczna, która łączy elementy zręcznościowe z elementami logicznymi. Jest podobna do klasycznej gry Tetris i wymaga szybkiego podejmowania decyzji, doskonałego wyczucia czasu i dobrego refleksu. Zawiera również wiele dodatków i ma bardzo atrakcyjną grafikę.

Wiz 'N’ Liz
Gra platformowa Wiz 'N’ Liz na Amigę to niesamowicie zabawna gra. Charakteryzuje się kolorową grafiką i płynną rozgrywką w stylu arcade. Oprócz możliwości gry z partnerem lub samemu, Wiz 'N’ Liz oferuje również możliwość gry dla dwóch graczy na podzielonym ekranie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozrywka

Czy warto czytać Harry’ego Pottera?

Published

on

Według mnie jest to jedna z ciekawszych książek które z całą pewnością warto przeczytać, liczba sprzedanych egzemplarzy i ekranizacja w kinie mówią same za siebie. Inne osoby które czytały tę książkę o Harrym Potterze, też prawdopodobnie zgodzą się, że jest to jedna z najlepszych książek na świecie. To historia, która zabierze Cię z realnego świata i przeniesie w świat fantazji, czarów i magii.

Harry Potter to ukochana seria ze świetną historią i bohaterami, którą z pewnością warto przeczytać.

Pierwsza książka o Harrym Potterze została wydana już dawno i od tego czasu seria stała się wielkim hitem.

Kiedy czytasz książkę o Harrym Potterze możesz przenieść się do świata, który jest magiczny i wraz z bohaterem przeżyć jego niesamowite przygody.

Czy lepiej czytać czy oglądać Harry’ego Pottera?

To tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. Niektórzy ludzie wolą czytać książki, podczas gdy inni wolą oglądać filmy. Ja wolałem ją przeczytać film do mnie nie przemawiał.

Czy Harry Potter jest łatwy w czytaniu?

Harry Potter jest według mnie dość łatwą lekturę. Jego prosty język i ekscytująca fabuła sprawiają, że jest to przyjemna lektura dla czytelników w każdym wieku.

Czy warto czytać Harry’ego Pottera po obejrzeniu filmu?

Tak, jak najbardziej polecam. Według mojej prywatnej opinii książki zapewniają znacznie bardziej szczegółowe i dogłębne spojrzenie na świat, który stworzyła J.K. Rowling, i są wypełnione dodatkowymi postaciami, fabułą i punktami fabularnymi, które nie są zawarte w filmie.

Image by Dariusz Sankowski from Pixabay

Continue Reading

Rozrywka

Czy mogę uruchomić grę Windows na Ubuntu?

Published

on

Tak, możliwe jest odpalenie gier z Windowsa na Ubuntu, choć wymaga to pewnych dodatkowych ustawień i konfiguracji. Jednym ze sposobów jest użycie programu Wine, który umożliwia uruchamianie aplikacji Windows w systemie Linux i innych systemach operacyjnych typu Unix.

Aby wykorzystać Wine do uruchomienia gierek z Windows na Ubuntu, musisz najpierw zainstalować Wine w swoim systemie. Można to zrobić za pomocą menedżera pakietów dołączonego do Ubuntu. Po zainstalowaniu Wine wystarczy zainstalować grę o której marzyłeś 🙂

Aby zainstalować grę pod Windows za pomocą Wine, musisz mieć kopię plików instalacyjnych gry. Następnie przez Wine odpalamy plik instalacyjny i postępujemy zgodnie z poleceniami.

Warto zauważyć, że nie wszystkie gry dla Windows będą dobrze działać z Wine, a niektóre z nich mogą wymagać sporych zmian, np może być konieczne zainstalowanie dodatkowych bibliotek lub wprowadzenie zmian w plikach, aby gra działała. Jeśli napotkasz jakieś problemy lub trudności, możesz poszukać rozwiązań w Internecie lub zapoznać się z dokumentacją Wine. Wile osób na forach internetowych podaje dokładne instrukcje odnoście określonej gry, co i jak wpisać i gdzie kliknąć aby ruszyło.

Image by ADMC from Pixabay

Continue Reading

Rozrywka

Czy Judo jest dobre dla dzieci ?

Published

on

Judo z całą pewnością może być dobrym zajęciem dla dzieci, ponieważ rozwija sprawność fizyczną, dyscyplinę i pewność siebie. Uczy też ważnych wartości, takich jak szacunek, pokora i samokontrola. Judo obejmuje techniki rzutów i chwytów, więc może pomóc dzieciom rozwinąć koordynację, równowagę i świadomość ciała.

Judo łączy w sobie siłę, szybkość i wytrzymałość, więc może pomóc w poprawieniu ogólnej sprawności fizycznej dziecka.

Judo obejmuje szereg technik rzutów i chwytów, które mogą pomóc w poprawie koordynacji i równowagi Twojej pociechy

Judo uczy też technik obrony i ucieczki z uchwytów, więc może być dobrą formą samoobrony, ktora jest tak potrzebna w obecnych czasach.

Treningi judo kładą ogromny nacisk na dyscyplinę i samokontrolę, co może pomóc dzieciom w wyrobieniu sobie dobrych nawyków.

Judo wymaga skupienia i koncentracji, co może przydać się w doskonaleniu tych umiejętności w pozostałych dziedzinach życia.

Treningi judo mogą pomóc dzieciom rozwinąć pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Socjalizacja i praca zespołowa: Treningi judo często wymagają pracy z partnerami i kolegami z drużyny, co może pomóc w rozwijaniu umiejętności społecznych i pracy w zespole.

Szacunek i pokora: Treningi judo podkreślają szacunek dla przeciwników i pokorę wobec zwycięstwa lub porażki, co może pomóc w rozwijaniu ważnych wartości.

Ważne jest jednak, aby wziąć pod uwagę wiek i poziom „dojrzałości” dziecka, a także jego możliwości fizyczne. Nie wspominając już nawet o zainteresowaniach, które powinny brać pod uwagę, a zmuszanie dziecka nie jest właściwym rozwiązanie. Ważne jest też znalezienie instruktora, który ma doświadczenie w pracy z dziećmi. Niestety nie każdy się nadaje.

Podsumowując, judo może być pozytywnym i korzystnym zajęciem dla Twojego dziecka.

Image by Luisella Planeta LOVE PEACE 💛💙 from Pixabay

Continue Reading

Popularne